امام حسین (ع) : کسی که برای جلب رضایت و خوشنودی مردم ، موجب خشم و غضب خداوند شود، خداوند او را به مردم وا می گذارد.
حدیث
مشاهده خبر

حضور «سرباز کوچک امام» در فرهنگ‌سرای کتاب

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
حضور «سرباز کوچک امام» در فرهنگ‌سرای کتاب
کتاب «سرباز کوچک امام» با حضور فاطمه دوست کامی نویسنده و مهدی طحانیان راوی کتاب پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در فرهنگ‌سرای کتاب رونمایی و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌سرای اندیشه، مهدی طحانیان که در ۱۳ سالگی به اسارت بعثی‌ها درآمده بود و به مدت ۹ سال در اسارت دشمن بعثی بوده و روایت این کتاب را به عهده داشت در ابتدای این برنامه گفت: در حال حاضر خیلی ها می گویند که حتما در آن زمان جوگیر شده یا فریب خورده بودی، ولی واقعیت این است که در زمان جنگ فقط عشق به امام و انقلاب و ارادت به اسلام بود که باعث شد جوانان زیادی به جبهه بروند و در همین راه شهید یا اسیر شوند.
وی ادامه داد: در زمان جنگ حتی جوانان هفده وهجده ساله را به جبهه راه نمی‌دادند ولی من به دلیل سه سال فعالیت در بسیج و سپری کردن آموزش های نظامی توانستم آنها را مجاب کنم که این خود موهبتی بود که نصیب من شد.
طحانیان با اشاره به رنج و شکنجه های دوران 9 سال اسارت خود در دست عراقی ها گفت: دشمن در خصومت و دشمنی برای سن و سال اهمیتی قائل نمی شد و با کارهای شنیع و زشت خود می خواست عزت اسرا را از آنها بگیرد و آنان را به عجز دراورد ولی این ذهنیت به خاطر این بود که آنها ما را با ظرفیت و توان خود می سنجیدند. همانطور که اگر یک سرباز یا حتی ژنرال عراقی به اسارات ما در میآمد حاضر بود پوتین و کفش های سربازان ایرانی را ببوسد تا خود را مظلوم جلوه دهد. غافل از اینکه آنها از روحیه فرزندان امام و انقلاب و اسلام خبر نداشتند و همین باعث شد هیچیک از شنکجه ها و آزارهای آنان در ما تاثیری نداشته باشد.
در ادامه این برنامه، فاطمه دوست کامی نویسنده کتاب با بیان اینکه بزرک شدن در خانواده ای که اکثر اعضا آن در دوران کودکی در جبهه حضور داشتند و علاقه به دفاع مقدس باعث شد که تعلق خاطری به این موضوع بیدا کنم تا آنجا که در سال 87 فرصتی به دست آمد و در محل کار با خاطرات مربوط به آزاده ها و شهدای مفقود آشنا شدم و همان سال با آشنایی با آقای طحانیان تصمیم گرفتم کار جدی را در این زمینه شروع کنم.
وی ادامه داد: نگارش این کتاب امانت بزرگی بر دوش من بود و همواره نگران این بودم که حق مطلب به درستی ادا شود که با لطف خدا و تایید رهبر معظم انقلاب بعد از گذران 156 جلسه و 350 ساعت مصاحبه به پایان رسید.
مراسم رونمایی و بررسی کتاب «سرباز کوچک امام» روز پنچشنبه 20 اردیبهشت ماه از سوی فرهنگ‌سرای اندیشه در نهمین فرهنگ‌سرای کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب با حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
>دسته بندی:اخبار فرهنگسرا, آخرین اخبار, گزارش, اخبار فرهنگسرا, آخرین اخبار, گزارش, خبر مهم, اخبار برگزیده
تعداد بازدید 25 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات